Burun Tıkanıklığında Yeni Tedaviler
-Lazerle Burun Tıkanıklığına Çözüm
 

 

 


Sinüzit Tedavisinde bitkisel ve diğer alternatif çözümlerin yeri

Acı Kavun


Acı kavun kullanımı: Ülkemizde acı kavun denilen bitkinin sulandırılarak sinüzit tedavisi amacıyla burun içine uygulanması ne yazık ki duyduğumuz ve sıkça gördüğümüz bir durumdur. Hiç uzatmadan belirtmek gerekirse acı kavunun sinüzit tedavisinde hiçbir olumlu yeri yoktur. Üstelik ani alerjik reaksiyon ile acı kavun kullanan hastalarda gırtlak ödemi ve solunum tıkanmasına bağlı ölüm olayları da bildirilmiştir. Sinüzit tedavisinde kullanılan diğer bitkisel tedavilerin de çözüm olarak önerilmesi yanlıştır. Bunların çoğu özellikle tıbbi tedavi gerektiren, sıkıntılı sinüzit hastalarında hiçbir işe yaramaz. Akut sinüzitli olgularda kullanılabilecek en iyi yardımcı doğal yöntemler tuzlu su (deniz suyu) ile burun yıkanması ve bitki çayları ile tavuk suyuna sebze çorbalarıdır ki bu da halk arasında yaygın bir şekilde bilinmektedir.
Özellikle tedavi arayışında olan müzminleşmiş (kronikleşmiş) sinüzit hastaları, polipli sinüzitler, anatomik sorunlu ve kalıtsal sebepleri olan sinüzit hastalarında alternatif çözüm olarak sunulan bitkisel tedaviler, ışık tedavisi ve akupunktur gibi yöntemlerin yeri yoktur.
Anasayfa I Hakkımızda | Burun-Sinüs Hastalıkları | Sinüzit Tedavisi | Sinüzitte Güncel | Genel Bilgiler | İletişim | Site Haritası

Bu site içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması yasalara göre yasaklanmıştır.
Tıp bilimi değişimlere açıktır ve bu site içeriğindeki bilgilerden dolayı uygulamada KBB Nişantaşı Grubu sorumlu olamaz.

© Copyright 2009 KBB Nişantaşı Grubu. Tüm Hakları Saklıdır.