Sinüzit Tedavisi

Sinüzitin Ameliyatla Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eski bilgilere göre yapılan sinüzit ameliyatlarında, sinüzit sorununu çözmek için tüm sinüs boşlukları tamamen açılır ve burun boşluğu ile tek bir boşluk haline getirilirdi. Ancak sinüs işleyiş ve işlevlerinin daha iyi anlaşıldığı son 30 yıldır, sinüslere yönelik yapılan sınırlı endoskopik sinüs cerrahisi yöntemi tüm dünyada ilk seçenek olarak uygulanan ameliyat yöntemi haline gelmiştir. Burada endoskoplar yardımıyla tamamen burun içerisinden çalışılarak sinüslerin havalandırıcı ve temizleyici kanalları özel ince araçlarla açılır, temizlenir ve yeniden tıkanmalarını önleyecek miktarda genişletilir. Deneyimli uzmanların elinde olağan koşullarda hastanın yüzü gözü şişmez, morarmaz, yüz görünümünde herhangi bir değişiklik olmaz, hastanın yüzüne bandaj yapılmaz ve burun içerisine büyük tamponlar konulmaz.  Endoskopik Sinüs Cerrahisi dediğimiz bu ameliyat günübirlik yapılabilir, ancak çoğu kez hastanın bir gece hastanede istirahat etmesi uygundur. Nişantaşı KBB Grubu olarak klinik çalışmalarımızın en önemli kısmını kulak burun boğaz sahasının endoskopik ameliyatları oluşturmaktadır.  Sinüzit hastalığının Endoskopik Sinüs Cerrahisi ile tedavisindeki ileri çalışmalarımız yaygın olarak bilinmektedir.

İlgili linkler:

Sinüzitin İlaçla Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvenli Sinüzit Ameliyatı Nasıl Olur?
Sinirli bir Endoskopik sinus cerrahisinde tum sinusler normale doner  Sınırlı bir Endoskopik sinüs cerrahisinde
  tüm sinüsler normale döner

  Sinüzit ameliyatı sonrası tüm sinüslerin temiz görüntüleri

 


Anasayfa I Hakkımızda | Burun-Sinüs Hastalıkları | Sinüzit Tedavisi | Sinüzitte Güncel | Genel Bilgiler | İletişim | Site Haritası

Bu site içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması yasalara göre yasaklanmıştır.
Tıp bilimi değişimlere açıktır ve bu site içeriğindeki bilgilerden dolayı uygulamada KBB Nişantaşı Grubu sorumlu olamaz.

© Copyright 2009 KBB Nişantaşı Grubu. Tüm Hakları Saklıdır.